Zmeň myslenie a buď zdravý


Ako liečiť choroby pozitívnym myslením?

„TELO je zrkadlom našej DUŠE a MYSLE“

Ako môže pozitívne myslenie, respektíve zmena myslenia ovplyvniť zdravotný stav ? Dnes je už pomerne veľa literatúry na trhu, viacero vedných odborov a svetových zdravotníckych organizácií, ktoré popisujú, že väčšinu ochorení si spôsobujeme sami. Ako vplývajú napr. naše myšlienky, emócie, strach, stres na naše zdravie ? Ako sa uzdraviť ?

Platí pravidlo, že ako myslíme, tak sa cítime a to nám naše telo zhmotní.
My sme sa len nenaučili ovládať svoju MYSEĽ a na svoj ŽIVOT pozerať z nadhľadu, celostne a chorobu oddeľujeme ako niečo, čo nemá byť naša súčasť a nemá nám patriť. TELO sa však nikdy nemýli. My si síce v rámci racionálneho úsudku „myslíme“, že choroba je len náhoda, ale to len klameme sami seba. Pritom si neuvedomujeme, že sme si ju sami vyrobili.  Avšak čím ?

V jednoduchosti by sa dalo povedať, že TELO je dôsledok, ktorý reaguje na konkrétne príčiny. Viete, kde hľadať tieto príčiny a aké majú dôsledky ?

Ďalej cítime, že choroba v TELE nastáva, keď vznikne nerovnováha alebo disharmónia.
Ale kde presne nastáva tá nerovnováha ?

Pozrieme sa na tieto otázky z troch pohľadov:
– z pohľadu vedy,
– z pohľadu psychosomatiky
– z pohľadu troch základných pilierov ľudského ŽIVOTA

A bonusom bude, že ich navzájom prepojíme!

Z pohľadu vedy sa pozrieme na to čo je to MYSEĽ. Čo o nej hovorí neuromanažment alebo energymanažment a aký má naša myseľ vplyv na ENERGIU. Čo sú to mozgové vlny a čo spôsobujú. Ako nás vie vyladenie MOZGU uzdraviť, ale tiež ako nám uškodiť. Ako niektoré myšlienky dokážu stimulovať (pozitívne alebo negatívne) konkrétne miesta v ľudskom TELE. Čo to v skutočnosti je to pozitívne myslenie a ako to dosiahnuť.

Psychosomatika skúma vzťahy a vzájomné pôsobenie medzi psyché (duševnou stránkou) a soma (telesnou stránkou). Zjednodušene sa to dá vysvetliť tak, že človek reaguje na všetko holisticky (celostne), teda duševne aj telesne. Problémy, s ktorými si hlava nevie poradiť, telo často rieši chorobou (somatizáciou). Somatizácia je potom v istom zmysle akousi ochranou psychiky. Cieľom psychosomatickej liečby je nájsť zdroj týchto problémov a obnoviť prirodzenú vnútornú rovnováhu, teda zdravie.

Z pohľadu základných pilierov ľudského ŽIVOTA si povieme ako a kde budovať základy zdravia a spokojnosti nielen svojej, ale aj svojho okolia a tak tvoriť lepší Život.

Poznatky z prednášky Vám pomôžu lepšie pochopiť svoje zdravotné problémy, nájsť odpovede na to, ako vystúpiť zo svojho utrpenia a nabrať správny smer za zdravím nielen v ľudskom tele, ale aj vo svojom ŽIVOTE.

Praktické cvičenia:

-Vplyv pozitívneho myslenia na časti svojho TELA
-Zmena mozgových vĺn
-Práca s energiou, revitalizácia

Školenie sa realizuje na objednávku konkrétnej firmy aj individuálne podľa záujmu.

Najbližšie verejné školenie:
Dátum: Čas: 17:00 – 19:30
Cena: 50 €
Miesto: Akadémia pozitívneho života
Lokalita: Ružová dolina 7, 821 08 Bratislava  | Zobraziť na mape

Lektor:

Ing. Marek Ruzsinszki KcS
Kouč certifikovaný Slovenskou asociáciou koučov

Kto je lektor:

Vyštudoval Fakultu elektrotechniky a Informatiky STU. V rámci svojej profesnej kariéry pracoval v dvoch súkromných televíziách, v jednom rádiu a následne bol na vedúcich pozíciách v zahraničných korporátnych firmách. Rýchle pracovné nasadenie sa podpísalo pod jeho zdravie, kde sa neuspokojil s odpoveďami lekárov a začal hľadať odpovede na svoje otázky „prečo“ ? To ho odklonilo do „duchovných“ oblastí. Podarilo sa mu uzdraviť aj z diagnóz, ktoré lekárska veda často nazýva „vážne“, prípadne „neliečiteľné“.  Počas cca 20 rokov sa neustále vzdelával a absolvoval mnoho škôl s liečebným zameraním. Tieto poznatky si porovnával a dával do súvislostí s už nadobudnutým odborným technickým vzdelaním a vedných odborov kvantovej fyziky.

V súčasnej dobe vedie úspešnú firmu, zároveň pôsobí ako osobný Life Kouč, popri tom organizuje vlastné víkendové semináre a workshopy a venuje sa výuke Čchi-Kungu, ktorého je lektorom.

www.lifekoucing.eu
www.chi-kung.sk

Máte záujem o takúto prednášku, alebo workshop ?
Kontaktujte ma prosím a rád sa s Vami dohodnem na termíne a mieste akcie.

    Vaše meno

    Váš email

    Vaše telefónne číslo

    Predmet správy

    Vaša správa