LIFE KOUČING


Prežívate neľahké obdobie? Objavujú sa pred Vami prekážky v osobnom živote? Nie ste spokojný vo vzťahu, trápi Vás zdravie, či rodinná situácia? Hľadáte niečo, čo Vás bude baviť a naplní Váš život radosťou? Life koučing (alebo životný koučing) Vám diskrétnym spôsobom pomôže nájsť odpovede na všetky citlivé otázky. Táto forma rozhovoru je určená každému, kto aktuálne rieši nejakú dôležitú životnú situáciu. Môže to byť téma týkajúca sa lásky či rodiny, aj osobného smerovania, životnej dilemy, medziľudských vzťahov i hľadania samého seba alebo správneho koníčka. V life koučingu
si sami určíte tému a to do akej hĺbky pôjdete. Nesľubujem, že riešenia prídu ihneď. Záleží to od Vášho odhodlania ale aj ochoty. Ja ako kouč Vám v tomto procese neponúknem žiadne rady. Pomôžem Vám objaviť Vaše skryté schopnosti a tiež Váš potenciál, ktorý Vám pomôže s riešením toho, s čím dlhodobo bojujete a s čím ste aktuálne konfrontovaný.

Life koučing pomáha riešiť osobné a pracovné  otázky klienta. Ide o cielený rozhovor, ktorý vás inšpiruje vytvoriť si taký život, akým ho  chcete mať.

Life koučing je výborným sprievodcom pri aktívnom riešení problémov, hľadaní skrytého potenciálu, objavovaní vízií a zameriava sa na riešenia.

Kouč (Coach) vám pomôže s rozšírením vnímania, aby ste dokázali vidieť súvislosti medzi vašimi myšlienkami a činmi vďaka čomu dosiahnete výborné výsledky.

Vďaka koučingu preskúmate Vašu aktuálnu situáciu a možnosti, posilníte sebadôveru a naberiete odvahu prekročiť vlastné hranice.
Kouč kladie otázky, ktoré Vám pomôžu stanoviť si ciele, teda to, čo chce zmeniť, čo získať.

Life koučing dáva šancu zariadiť si život podľa svojich predstáv.

Kouč  používa dialóg, v ktorom si uvedomíte,

1.) prečo konáte tak ako konáte a čo treba zmeniť, ak to chcete vykonávať  inak

2.) zistíte, aké presvedčenia vám v skutočnosti bránia robiť určité činnosti, ktoré robiť chcete, ale nikdy na ne nemáte čas

3.) pocítite, aké sú vaše skutočné hodnoty

4.) dôjdete na to, aké sú vaše skutočné možnosti

5.) objavíte, aký je váš vlastný optimálny spôsob dosahovania cieľov, ktoré si sami stanovíte

6.) prídete na  to, ako si dokážete udržať motiváciu robiť čokoľvek, pre čo sa sami rozhodnete.

Life koučing je veľmi obľúbený, pretože prebieha v priateľskej atmosfére a nenútene umožňuje pozrieť sa na veci z iného uhla, čím sa otvárajú nové možnosti a zvýši sa motivácia klienta podniknúť zmenu.